Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMBJ20D-M3/I
SMBJ20D-M3/I
Part No.:
SMBJ20D-M3/I
Package:
DO-214AA, SMB
Datasheet:
ShinYuaSMBJ20D-M3/I.pdf
Description:
TVS DIODE 20VWM 32VC DO214AA
  • Related Categories
Package/Case:
DO-214AA, SMB
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
20V
Voltage-Breakdown(Min):
22.5V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
32V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
18.8A
Power-PeakPulse:
600W
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)