Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMBJ28CA-E3/52
SMBJ28CA-E3/52
Part No.:
SMBJ28CA-E3/52
Package:
DO-214AA, SMB
Datasheet:
ShinYuaSMBJ28CA-E3/52.pdf
Description:
TVS DIODE 28VWM 45.5VC DO214AA
  • Related Categories
Package/Case:
DO-214AA, SMB
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
28V
Voltage-Breakdown(Min):
31.1V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
45.5V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
13.2A
Power-PeakPulse:
600W
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)