Comchip Technology SMBJ28CA-HF
SMBJ28CA-HF
Part No.:
SMBJ28CA-HF
Manufacturer:
Comchip Technology
Datasheet:
ShinYuaSMBJ28CA-HF.pdf
Description:
TVS DIODE 28VWM 45.4VC DO214AA
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
28V
Voltage-Breakdown(Min):
31.1V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
45.4V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
13.2A
Power-PeakPulse:
600W
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)