Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMBJ33CAHE3/52
SMBJ33CAHE3/52
Part No.:
SMBJ33CAHE3/52
Package:
DO-214AA, SMB
Datasheet:
ShinYuaSMBJ33CAHE3/52.pdf
Description:
TVS DIODE 33VWM 53.3VC DO214AA
  • Related Categories
Package/Case:
DO-214AA, SMB
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
Automotive, AEC-Q101, TransZorb®
ProductStatus:
Discontinued at Mosen
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
33V
Voltage-Breakdown(Min):
36.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
53.3V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
11.3A
Power-PeakPulse:
600W
Applications:
Automotive
Capacitance@Frequency:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
MountingType:
Surface Mount
Datasheet:
ShinYuaSMBJ33CAHE3/52.pdf
1. How to order SMBJ33CAHE3/52 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the SMBJ33CAHE3/52 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMBJ33CAHE3/52?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB
Type Zener Zener Zener Zener Zener
BidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 33V 33V 33V 33V 33V
Voltage-Breakdown(Min) 36.7V 36.7V 36.7V 36.7V 36.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 53.3V 53.3V 53.3V 53.3V 53.3V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 11.3A 11.3A 11.3A 11.3A 11.3A
Power-PeakPulse 600W 600W 600W 600W 600W