Comchip Technology SMBJ45CA-HF
SMBJ45CA-HF
Part No.:
SMBJ45CA-HF
Datasheet:
ShinYuaSMBJ45CA-HF.pdf
Description:
TVS DIODE 45VWM 72.7VC DO214AA
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
45V
Voltage-Breakdown(Min):
50V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
72.7V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
8.3A
Power-PeakPulse:
600W
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)