Comchip Technology SMBJ48A-HF
SMBJ48A-HF
Part No.:
SMBJ48A-HF
Datasheet:
ShinYuaSMBJ48A-HF.pdf
Description:
TVS DIODE 48VWM 77.4VC DO214AA
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
48V
Voltage-Breakdown(Min):
53.3V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
77.4V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
7.8A
Power-PeakPulse:
600W
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)