Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMBJ70CD-M3/I
SMBJ70CD-M3/I
Part No.:
SMBJ70CD-M3/I
Package:
DO-214AA, SMB
Datasheet:
ShinYuaSMBJ70CD-M3/I.pdf
Description:
TVS DIODE 70VWM 111VC DO214AA
  • Related Categories
Package/Case:
DO-214AA, SMB
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
70V
Voltage-Breakdown(Min):
79V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
111V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
5.4A
Power-PeakPulse:
600W
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)