Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMBJ78CD-M3/I
SMBJ78CD-M3/I
Part No.:
SMBJ78CD-M3/I
Manufacturer:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Datasheet:
ShinYuaSMBJ78CD-M3/I.pdf
Description:
TVS DIODE 78VWM 124VC DO214AA
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
TransZorb®
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
78V
Voltage-Breakdown(Min):
88.1V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
124V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
4.86A
Power-PeakPulse:
600W
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)