Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMBJ85D-M3/I
SMBJ85D-M3/I
Part No.:
SMBJ85D-M3/I
Package:
DO-214AA, SMB
Datasheet:
ShinYuaSMBJ85D-M3/I.pdf
Description:
TVS DIODE 85VWM 135VC DO214AA
  • Related Categories
Package/Case:
DO-214AA, SMB
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
85V
Voltage-Breakdown(Min):
95.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
135V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
4.46A
Power-PeakPulse:
600W
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)