Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMC3K64CA-M3/57
SMC3K64CA-M3/57
Part No.:
SMC3K64CA-M3/57
Package:
DO-214AB, SMC
Datasheet:
ShinYuaSMC3K64CA-M3/57.pdf
Description:
TVS DIODE 64VWM 103VC DO214AB
  • Related Categories
Package/Case:
DO-214AB, SMC
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
TransZorb®
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
64V
Voltage-Breakdown(Min):
71.1V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
103V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
29.1A
Power-PeakPulse:
3000W (3kW)
Applications:
General Purpose
Capacitance@Frequency:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)