Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMC5K28CA-M3/H
SMC5K28CA-M3/H
Part No.:
SMC5K28CA-M3/H
Datasheet:
ShinYuaSMC5K28CA-M3/H.pdf
Description:
TVS DIODE 28VWM 45.4VC DO214AB
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
28V
Voltage-Breakdown(Min):
31.1V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
45.4V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
110A
Power-PeakPulse:
5000W (5kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)