Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMC5K30CA-M3/H
SMC5K30CA-M3/H
Part No.:
SMC5K30CA-M3/H
Datasheet:
ShinYuaSMC5K30CA-M3/H.pdf
Description:
TVS DIODE 30VWM 48.4VC DO214AB
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
30V
Voltage-Breakdown(Min):
33.3V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
48.4V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
103A
Power-PeakPulse:
5000W (5kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)