Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMC5K33CA-M3/H
SMC5K33CA-M3/H
Part No.:
SMC5K33CA-M3/H
Package:
DO-214AB, SMC
Datasheet:
ShinYuaSMC5K33CA-M3/H.pdf
Description:
TVS DIODE 33VWM 53.3VC DO214AB
  • Related Categories
Package/Case:
DO-214AB, SMC
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
TransZorb®
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
33V
Voltage-Breakdown(Min):
36.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
53.3V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
93.8A
Power-PeakPulse:
5000W (5kW)
Applications:
Telecom
Capacitance@Frequency:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)