Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMC5K54CA-M3/I
SMC5K54CA-M3/I
Part No.:
SMC5K54CA-M3/I
Datasheet:
ShinYuaSMC5K54CA-M3/I.pdf
Description:
TVS DIODE 54VWM 87.1VC DO214AB
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
54V
Voltage-Breakdown(Min):
60V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
87.1V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
57.4A
Power-PeakPulse:
5000W (5kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)