Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMC5K58CA-M3/H
SMC5K58CA-M3/H
Part No.:
SMC5K58CA-M3/H
Datasheet:
ShinYuaSMC5K58CA-M3/H.pdf
Description:
TVS DIODE 58VWM 93.6VC DO214AB
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
58V
Voltage-Breakdown(Min):
64.4V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
93.6V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
53.4A
Power-PeakPulse:
5000W (5kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)