Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMC5K78CA-M3/H
SMC5K78CA-M3/H
Part No.:
SMC5K78CA-M3/H
Datasheet:
ShinYuaSMC5K78CA-M3/H.pdf
Description:
TVS DIODE 78VWM 126VC DO214AB
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
78V
Voltage-Breakdown(Min):
86.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
126V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
39.7A
Power-PeakPulse:
5000W (5kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)