Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMCG11CA-E3/9AT
SMCG11CA-E3/9AT
Part No.:
SMCG11CA-E3/9AT
Package:
DO-215AB, SMC Gull Wing
Datasheet:
ShinYuaSMCG11CA-E3/9AT.pdf
Description:
TVS DIODE 11VWM 18.2VC DO215AB
  • Related Categories
Package/Case:
DO-215AB, SMC Gull Wing
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
TransZorb®
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
11V
Voltage-Breakdown(Min):
12.2V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
18.2V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
82.4A
Power-PeakPulse:
1500W (1.5kW)
Applications:
General Purpose
Capacitance@Frequency:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)