Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMCG22CA-E3/9AT
SMCG22CA-E3/9AT
Part No.:
SMCG22CA-E3/9AT
Package:
DO-215AB, SMC Gull Wing
Datasheet:
ShinYuaSMCG22CA-E3/9AT.pdf
Description:
TVS DIODE 22VWM 35.5VC DO215AB
  • Related Categories
Package/Case:
DO-215AB, SMC Gull Wing
Series:
TransZorb®
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
22V
Voltage-Breakdown(Min):
24.4V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
35.5V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
42.3A
Power-PeakPulse:
1500W (1.5kW)
Applications:
General Purpose
Capacitance@Frequency:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)