Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMCG26CA-E3/57T
SMCG26CA-E3/57T
Part No.:
SMCG26CA-E3/57T
Manufacturer:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Package:
DO-215AB, SMC Gull Wing
Datasheet:
ShinYuaSMCG26CA-E3/57T.pdf
Description:
TVS DIODE 26VWM 42.1VC DO215AB
  • Related Categories
Package/Case:
DO-215AB, SMC Gull Wing
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
TransZorb®
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
26V
Voltage-Breakdown(Min):
28.9V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
42.1V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
35.6A
Power-PeakPulse:
1500W (1.5kW)
Applications:
General Purpose
Capacitance@Frequency:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)