Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMCG54CA-E3/57T
SMCG54CA-E3/57T
Part No.:
SMCG54CA-E3/57T
Package:
DO-215AB, SMC Gull Wing
Datasheet:
ShinYuaSMCG54CA-E3/57T.pdf
Description:
TVS DIODE 54VWM 87.1VC DO215AB
  • Related Categories
Package/Case:
DO-215AB, SMC Gull Wing
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
TransZorb®
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
54V
Voltage-Breakdown(Min):
60V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
87.1V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
17.2A
Power-PeakPulse:
1500W (1.5kW)
Applications:
General Purpose
Capacitance@Frequency:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)