Comchip Technology SMCJ17CA-HF
SMCJ17CA-HF
Part No.:
SMCJ17CA-HF
Manufacturer:
Comchip Technology
Package:
DO-214AB, SMC
Datasheet:
ShinYuaSMCJ17CA-HF.pdf
Description:
TVS DIODE 17VWM 27.6VC DO214AB
  • Related Categories
Package/Case:
DO-214AB, SMC
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
17V
Voltage-Breakdown(Min):
18.9V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
27.6V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
54.3A
Power-PeakPulse:
1500W (1.5kW)
Applications:
General Purpose
Capacitance@Frequency:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)