Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMCJ188CA-E3/9AT
SMCJ188CA-E3/9AT
Part No.:
SMCJ188CA-E3/9AT
Package:
DO-214AB, SMC
Datasheet:
ShinYuaSMCJ188CA-E3/9AT.pdf
Description:
TVS DIODE 188VWM 328VC DO214AB
  • Related Categories
Package/Case:
DO-214AB, SMC
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
TransZorb®
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
188V
Voltage-Breakdown(Min):
209V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
328V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
4.6A
Power-PeakPulse:
1500W (1.5kW)
Applications:
General Purpose
Capacitance@Frequency:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)