Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMCJ28CAHE3/57T
SMCJ28CAHE3/57T
Part No.:
SMCJ28CAHE3/57T
Manufacturer:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Category:
TVS - Diodes
Package:
DO-214AB, SMC
Datasheet:
ShinYuaSMCJ28CAHE3/57T.pdf
Description:
TVS DIODE 28VWM 45.4VC DO214AB
  • Related Categories
Package/Case:
DO-214AB, SMC
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
Automotive, AEC-Q101, TransZorb®
ProductStatus:
Discontinued at Mosen
Type:
Zener
UnidirectionalChannels:
BidirectionalChannels:
1
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
28V
Voltage-Breakdown(Min):
31.1V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
45.4V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
33A
Power-PeakPulse:
1500W (1.5kW)
PowerLineProtection:
No
Applications:
Automotive
Capacitance@Frequency:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
MountingType:
Surface Mount
Category:
TVS - Diodes
Datasheet:
ShinYuaSMCJ28CAHE3/57T.pdf
1. How to order SMCJ28CAHE3/57T on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the SMCJ28CAHE3/57T price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMCJ28CAHE3/57T?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC
Type Zener Zener Zener Zener Zener
BidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 28V 28V 28V 28V 28V
Voltage-Breakdown(Min) 31.1V 31.1V 31.1V 31.1V 31.1V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 45.4V 45.4V 45.4V 45.4V 45.4V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 33A 33A 33A 33A 33A
Power-PeakPulse 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW)