Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMCJ33CA-M3/9AT
SMCJ33CA-M3/9AT
Part No.:
SMCJ33CA-M3/9AT
Datasheet:
ShinYuaSMCJ33CA-M3/9AT.pdf
Description:
TVS DIODE 33VWM 53.3VC DO214AB
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
TransZorb®
ProductStatus:
Active
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
33V
Voltage-Breakdown(Min):
36.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
53.3V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
28.1A
Power-PeakPulse:
1500W (1.5kW)
Applications:
General Purpose
Capacitance@Frequency:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)