Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMCJ78A-E3/9AT
SMCJ78A-E3/9AT
Part No.:
SMCJ78A-E3/9AT
Manufacturer:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Package:
DO-214AB, SMC
Datasheet:
ShinYuaSMCJ78A-E3/9AT.pdf
Description:
TVS DIODE 78VWM 126VC DO214AB
  • Related Categories
Package/Case:
DO-214AB, SMC
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
TransZorb®
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
78V
Voltage-Breakdown(Min):
86.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
126V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
11.9A
Power-PeakPulse:
1500W (1.5kW)
Applications:
General Purpose
Capacitance@Frequency:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)