Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMF11A-M3-18
SMF11A-M3-18
Part No.:
SMF11A-M3-18
Datasheet:
ShinYuaSMF11A-M3-18.pdf
Description:
TVS DIODE 11VWM 18.2VC SMF
Series:
eSMP®
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
11V
Voltage-Breakdown(Min):
12.2V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
18.2V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
11A
Power-PeakPulse:
200W
Applications:
General Purpose
Capacitance@Frequency:
509pF @ 1MHz
OperatingTemperature:
-65°C ~ 175°C (TJ)