Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMF13A-E3-18
SMF13A-E3-18
Part No.:
SMF13A-E3-18
Manufacturer:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Category:
TVS - Diodes
Package:
DO-219AB
Datasheet:
ShinYuaSMF13A-E3-18.pdf
Description:
TVS DIODE 13VWM 21.5VC SMF
  • Related Categories
Package/Case:
DO-219AB
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
eSMP®
ProductStatus:
Active
Type:
Zener
UnidirectionalChannels:
1
BidirectionalChannels:
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
13V
Voltage-Breakdown(Min):
14.4V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
21.5V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
9.3A
Power-PeakPulse:
200W
PowerLineProtection:
No
Applications:
General Purpose
Capacitance@Frequency:
423pF @ 1MHz
OperatingTemperature:
-65°C ~ 175°C (TJ)