Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMF13A-HM3-08
SMF13A-HM3-08
Part No.:
SMF13A-HM3-08
Datasheet:
ShinYuaSMF13A-HM3-08.pdf
Series:
Automotive, AEC-Q101, eSMP®
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
13V
Voltage-Breakdown(Min):
14.4V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
21.5V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
9.3A
Power-PeakPulse:
200W
Applications:
Automotive
Capacitance@Frequency:
423pF @ 1MHz
OperatingTemperature:
-65°C ~ 175°C (TJ)