Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMF13A-M3-18
SMF13A-M3-18
Part No.:
SMF13A-M3-18
Datasheet:
ShinYuaSMF13A-M3-18.pdf
Description:
TVS DIODE 13VWM 21.5VC SMF
Series:
eSMP®
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
13V
Voltage-Breakdown(Min):
14.4V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
21.5V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
9.3A
Power-PeakPulse:
200W
Applications:
General Purpose
Capacitance@Frequency:
423pF @ 1MHz
OperatingTemperature:
-65°C ~ 175°C (TJ)