Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMF14A-E3-18
SMF14A-E3-18
Part No.:
SMF14A-E3-18
Datasheet:
ShinYuaSMF14A-E3-18.pdf
Description:
TVS DIODE 14VWM 23.2VC SMF
Series:
eSMP®
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
14V
Voltage-Breakdown(Min):
15.6V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
23.2V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
8.6A
Power-PeakPulse:
200W
Applications:
General Purpose
Capacitance@Frequency:
392pF @ 1MHz
OperatingTemperature:
-65°C ~ 175°C (TJ)