Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMF15A-M3-18
SMF15A-M3-18
Part No.:
SMF15A-M3-18
Datasheet:
ShinYuaSMF15A-M3-18.pdf
Description:
TVS DIODE 15VWM 24.4VC SMF
Series:
eSMP®
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
15V
Voltage-Breakdown(Min):
16.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
24.4V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
8.2A
Power-PeakPulse:
200W
Applications:
General Purpose
Capacitance@Frequency:
367pF @ 1MHz
OperatingTemperature:
-65°C ~ 175°C (TJ)