Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMF17A-HM3-18
SMF17A-HM3-18
Part No.:
SMF17A-HM3-18
Datasheet:
ShinYuaSMF17A-HM3-18.pdf
Series:
Automotive, AEC-Q101, eSMP®
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
17V
Voltage-Breakdown(Min):
18.9V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
27.6V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
7.2A
Power-PeakPulse:
200W
Applications:
Automotive
Capacitance@Frequency:
324pF @ 1MHz
OperatingTemperature:
-65°C ~ 175°C (TJ)