Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMF17A-M3-08
SMF17A-M3-08
Part No.:
SMF17A-M3-08
Datasheet:
ShinYuaSMF17A-M3-08.pdf
Series:
eSMP®
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
17V
Voltage-Breakdown(Min):
18.9V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
27.6V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
7.2A
Power-PeakPulse:
200W
Applications:
General Purpose
Capacitance@Frequency:
324pF @ 1MHz
OperatingTemperature:
-65°C ~ 175°C (TJ)