Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMF18A-M3-08
SMF18A-M3-08
Part No.:
SMF18A-M3-08
Datasheet:
ShinYuaSMF18A-M3-08.pdf
Description:
TVS DIODE 18VWM 29.2VC SMF
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
eSMP®
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
18V
Voltage-Breakdown(Min):
20V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
29.2V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
6.8A
Power-PeakPulse:
200W
Applications:
General Purpose
Capacitance@Frequency:
320pF @ 1MHz
OperatingTemperature:
-65°C ~ 175°C (TJ)