Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMF20A-M3-18
SMF20A-M3-18
Part No.:
SMF20A-M3-18
Datasheet:
ShinYuaSMF20A-M3-18.pdf
Description:
TVS DIODE 20VWM 32.4VC SMF
Series:
eSMP®
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
20V
Voltage-Breakdown(Min):
22.2V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
32.4V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
6.2A
Power-PeakPulse:
200W
Applications:
General Purpose
Capacitance@Frequency:
283pF @ 1MHz
OperatingTemperature:
-65°C ~ 175°C (TJ)