Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMF22A-M3-18
SMF22A-M3-18
Part No.:
SMF22A-M3-18
Datasheet:
ShinYuaSMF22A-M3-18.pdf
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
22V
Voltage-Breakdown(Min):
24.4V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
35.5V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
5.6A
Power-PeakPulse:
200W
Capacitance@Frequency:
271pF @ 1MHz
OperatingTemperature:
-65°C ~ 175°C (TJ)