Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMF24A-M3-18
SMF24A-M3-18
Part No.:
SMF24A-M3-18
Datasheet:
ShinYuaSMF24A-M3-18.pdf
Series:
eSMP®
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
24V
Voltage-Breakdown(Min):
26.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
38.9V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
5.1A
Power-PeakPulse:
200W
Applications:
General Purpose
Capacitance@Frequency:
244pF @ 1MHz
OperatingTemperature:
-65°C ~ 175°C (TJ)