Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMF26A-HM3-18
SMF26A-HM3-18
Part No.:
SMF26A-HM3-18
Datasheet:
ShinYuaSMF26A-HM3-18.pdf
Description:
TVS DIODE 26VWM 42.1VC SMF
Series:
Automotive, AEC-Q101, eSMP®
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
26V
Voltage-Breakdown(Min):
28.9V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
42.1V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
4.8A
Power-PeakPulse:
200W
Applications:
Automotive
Capacitance@Frequency:
230pF @ 1MHz
OperatingTemperature:
-65°C ~ 175°C (TJ)