Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMF28A-M3-18
SMF28A-M3-18
Part No.:
SMF28A-M3-18
Datasheet:
ShinYuaSMF28A-M3-18.pdf
Description:
TVS DIODE 28VWM 45.4VC SMF
Series:
eSMP®
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
28V
Voltage-Breakdown(Min):
31.1V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
45.4V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
4.4A
Power-PeakPulse:
200W
Applications:
General Purpose
Capacitance@Frequency:
227pF @ 1MHz
OperatingTemperature:
-65°C ~ 175°C (TJ)