Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMF30A-M3-18
SMF30A-M3-18
Part No.:
SMF30A-M3-18
Datasheet:
ShinYuaSMF30A-M3-18.pdf
Description:
TVS DIODE 30VWM 48.4VC SMF
Series:
eSMP®
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
30V
Voltage-Breakdown(Min):
33.3V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
48.4V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
4.1A
Power-PeakPulse:
200W
Applications:
General Purpose
Capacitance@Frequency:
207pF @ 1MHz
OperatingTemperature:
-65°C ~ 175°C (TJ)