Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMF33A-HM3-18
SMF33A-HM3-18
Part No.:
SMF33A-HM3-18
Datasheet:
ShinYuaSMF33A-HM3-18.pdf
Series:
Automotive, AEC-Q101, eSMP®
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
33V
Voltage-Breakdown(Min):
36.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
53.3V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
3.8A
Power-PeakPulse:
200W
Applications:
Automotive
Capacitance@Frequency:
198pF @ 1MHz
OperatingTemperature:
-65°C ~ 175°C (TJ)