Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMF33A-M3-08
SMF33A-M3-08
Part No.:
SMF33A-M3-08
Datasheet:
ShinYuaSMF33A-M3-08.pdf
Description:
TVS DIODE 33VWM 53.3VC SMF
Series:
eSMP®
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
33V
Voltage-Breakdown(Min):
36.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
53.3V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
3.8A
Power-PeakPulse:
200W
Applications:
General Purpose
Capacitance@Frequency:
198pF @ 1MHz
OperatingTemperature:
-65°C ~ 175°C (TJ)