Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMF36A-M3-18
SMF36A-M3-18
Part No.:
SMF36A-M3-18
Datasheet:
ShinYuaSMF36A-M3-18.pdf
Series:
eSMP®
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
36V
Voltage-Breakdown(Min):
40V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
58.1V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
3.4A
Power-PeakPulse:
200W
Applications:
General Purpose
Capacitance@Frequency:
178pF @ 1MHz
OperatingTemperature:
-65°C ~ 175°C (TJ)