Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMF43A-M3-18
SMF43A-M3-18
Part No.:
SMF43A-M3-18
Datasheet:
ShinYuaSMF43A-M3-18.pdf
Series:
eSMP®
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
43V
Voltage-Breakdown(Min):
47.8V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
69.4V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
2.9A
Power-PeakPulse:
200W
Applications:
General Purpose
Capacitance@Frequency:
165pF @ 1MHz
OperatingTemperature:
-65°C ~ 175°C (TJ)