Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMF45A-HM3-08
SMF45A-HM3-08
Part No.:
SMF45A-HM3-08
Datasheet:
ShinYuaSMF45A-HM3-08.pdf
Description:
TVS DIODE 45VWM 72.7VC SMF
Series:
Automotive, AEC-Q101, eSMP®
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
45V
Voltage-Breakdown(Min):
50V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
72.7V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
2.8A
Power-PeakPulse:
200W
Applications:
Automotive
Capacitance@Frequency:
162pF @ 1MHz
OperatingTemperature:
-65°C ~ 175°C (TJ)