Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMF51A-E3-18
SMF51A-E3-18
Part No.:
SMF51A-E3-18
Datasheet:
ShinYuaSMF51A-E3-18.pdf
Description:
TVS DIODE 51VWM 82.4VC SMF
Series:
eSMP®
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
51V
Voltage-Breakdown(Min):
56.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
82.4V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
2.4A
Power-PeakPulse:
200W
Applications:
General Purpose
Capacitance@Frequency:
151pF @ 1MHz
OperatingTemperature:
-65°C ~ 175°C (TJ)