Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMF51A-HM3-18
SMF51A-HM3-18
Part No.:
SMF51A-HM3-18
Datasheet:
ShinYuaSMF51A-HM3-18.pdf
Series:
Automotive, AEC-Q101, eSMP®
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
51V
Voltage-Breakdown(Min):
56.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
82.4V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
2.4A
Power-PeakPulse:
200W
Applications:
Automotive
Capacitance@Frequency:
151pF @ 1MHz
OperatingTemperature:
-65°C ~ 175°C (TJ)