Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMF54A-M3-18
SMF54A-M3-18
Part No.:
SMF54A-M3-18
Datasheet:
ShinYuaSMF54A-M3-18.pdf
Description:
TVS DIODE 54VWM 88VC SMF
Series:
eSMP®
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
54V
Voltage-Breakdown(Min):
60V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
88V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
2.25A
Power-PeakPulse:
200W
Applications:
General Purpose
Capacitance@Frequency:
148pF @ 1MHz
OperatingTemperature:
-65°C ~ 175°C (TJ)