Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMF7V5A-M3-18
SMF7V5A-M3-18
Part No.:
SMF7V5A-M3-18
Datasheet:
ShinYuaSMF7V5A-M3-18.pdf
Series:
eSMP®
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
7.5V
Voltage-Breakdown(Min):
8.33V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
12.9V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
15.5A
Power-PeakPulse:
200W
Applications:
General Purpose
Capacitance@Frequency:
773pF @ 1MHz
OperatingTemperature:
-65°C ~ 175°C (TJ)