Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMF8V5A-M3-18
SMF8V5A-M3-18
Part No.:
SMF8V5A-M3-18
Datasheet:
ShinYuaSMF8V5A-M3-18.pdf
Description:
TVS DIODE 8.5VWM 14.4VC SMF
Series:
eSMP®
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
8.5V
Voltage-Breakdown(Min):
9.44V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
14.4V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
13.9A
Power-PeakPulse:
200W
Applications:
General Purpose
Capacitance@Frequency:
674pF @ 1MHz
OperatingTemperature:
-65°C ~ 175°C (TJ)